Або як IT-компаніям не «влетіти» на мільйон доларів та не втратити репутацію?
Ситуація:
Ваша компанія розробила програмне забезпечення для бухгалтерського обліку, яке має автоматично розраховувати податки. Ви продали його, припустимо, у Чехію. Пройшло декілька місяців, програма оновилася, і це призвело до помилки: податки порахувалися неправильно. Оскільки помилку знайшли тільки через певний час, компанія мала заплатити штраф за податковий борг.
Тепер до вас, як до розробника, звернуться за компенсацією витрат: доведеться оплатити не лише штраф, а й гонорар юристів. Тому розміри таких вимог можуть сягати як декількох тисяч, так і мільйонів доларів.
Наслідки для вашої компанії можуть бути різними: від незначної «дірки» в бюджеті до банкрутства й незмоги заплатити своїм працівникам за роботу. У другому варіанті ви ще й фізично зникнете для клієнта. Йому доведеться шукати нових розробників і додаткові кошти на вирішення проблеми.
Саме в таких випадках IT-компанію врятує страхування професійної відповідальності.
В Америці, старій Європі та країнах Азії дуже розвинений ризик-менеджмент, тому ще на етапі підписання договору від вас вимагатимуть страхування професійної відповідальності.
Страхування професійної відповідальності для IT-компаній. Що це?
В Америці, старій Європі та країнах Азії дуже розвинений ризик-менеджмент, тому ще на етапі підписання договору від вас вимагатимуть страхування професійної відповідальності.
З ним ви спокійно зможете брати участь у міжнародних тендерах, ваша репутація та фінансові інтереси захищені, а умови контрагентів будуть виконані.
Що потрібно зробити, щоб застрахуватися?
Потрібно звернутися до нас або до своїх юристів, які допоможуть розтлумачити вимогу на страхування (якщо така вказана у контракті) і правильно сформувати побажання до договору. Страховик запропонує декілька пакетів з різними цінами та умовами, територією покриття. Договір може охоплювати як територію однієї країни, так і всю Європу, США чи Канаду. Погоджуєте всі умови, підписуєте договір (це можна зробити онлайн), — і ви застраховані.
Скільки договорів страхування професійної відповідальності мені треба оформити? Під кожного клієнта окремо?
Є два варіанти:
-
Ви можете застрахувати свою відповідальність у конкретному проекті з конкретним клієнтом на певний проміжок часу.
-
Застрахуйте відповідальність за всіма можливими клієнтами та проектами протягом року.
У другому варіанті ви вибираєте тільки територію дії договору, зате ніяк не прив’язані до клієнтів. Це дешевше та значно простіше, ніж укладати договори з кожним замовником окремо.
А якщо я фрілансер, мені теж треба страхуватися?
Страхування професійної відповідальності потрібне всім хто, надає послуги у сфері IT за кордон:
— Розробка, продаж та супровід ПЗ
— Project management
— Web-дизайн, розробка сайтів
— Системний аналіз
— Обробка та зберігання даних
— IT-консалтинг
— Освіта у сфері IT
— Інші послуги, пов’язані з ІТ
Ви можете бути фрилансером-розробником або ж бути власником компанії, — у будь-якому випадку таке страхування вже стало мастхевом.